Javascript verkar inte vara påslaget? - Vissa delar av RC SYD:s webbplats fungerar inte optimalt utan javascript, kontrollera din webbläsares inställningar.
Gå direkt till textinnehållet

Kontakt

Styrgruppen LKG-registret

Registerhållare

Magnus Becker, plastikkirurg
Specialiserad kirurgi
Skånes universitetssjukhus
040–33 65 97
magnus.becker@skane.se

Projektledare och sekreterare

Kristina Klintö, logoped
Specialiserad kirurgi
Skånes universitetssjukhus
kristina.klinto@skane.se

Patientrepresentanter

Marie Eriksson
Ingela Högborg
patientrepresentant.lkg@gmail.com

Övriga styrgruppsmedlemmar

Åsa Okhiria, logoped
Länslogopedi
Akademiska Sjukhuset Uppsala
asa.okhiria@akademiska.se

Jenny Cajander, plastikkirurg
Plastikkirurgiska kliniken
Norrlands universitetssjukhus
jenny.cajander@vll.se

Karin Brunnegård, logoped
Logopedmottagningen
Norrlands universitetssjukhus
karin.brunnegard@umu.se

Malin Hakelius, plastikkirurg
Plastik- och käkkirurgi
Akademiska Sjukhuset Uppsala
malin.hakelius@akademiska.se

Agneta Karsten, ortodontist
Ortodonti och käkortopedi
Karolinska Institutet
agneta.l-a.karsten@ki.se

Gudrun Stålhand, ortodontist
Käkkliniken
Universitetssjukhuset i Linköping
gudrun.stalhand@regionostergotland.se

Anna Paganini, sjuksköterska
Plastikkirurgi
Sahlgrenska Universitetssjukhuset
anna.paganini@vgregion.se

Petra Peterson, plastikkirurg
Rekonstruktiv plastikkirurgi
Karolinska Universitetssjukhuset
petra.peterson@sll.se

Sara Rizell, ortodontist
Specialistkliniken för ortodonti
Folktandvården Västra Götaland
sara.rizell@vgregion.se

Louise Rydén, plastikkirurg
Hand- och plastikkirurgiska kliniken
Universitetssjukhuset i Linköping
louise.ryden@biomaterials.gu.se

Kontakta oss

[recaptcha]